Ενημέρωση για τον Αγιασμό και την μεταφορά των μαθητών την Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020

Ενημερώνεστε ότι τη Δευτέρα 14-09-2020 οι μαθητές θα προσέλθουν για τον καθιερωμένο Αγιασμό κανονικά έως και τις 8.20 π.μ. Τα λεωφορεία για τη μεταφορά των μαθητών θα περάσουν από τις αφετηρίες κατά τις εξής ώρες: από Παραλία 7:45, από Περίσταση 7:55, από Νεοκαισάρεια 7:50 και από Σβορώνο 7:55. Τα λεωφορεία θα αναχωρήσουν από το σχολείο στις 11:15.

Παρακαλείσθε να φροντίσετε για την πρώτη ημέρα λειτουργίας του σχολείου να έχουν στη διάθεσή τους μάσκες.

Η Διεύθυνση του σχολείου

Ενημερωτικό (διαδικτυακού) Συνεδρίου «Μαθητές σε Ρόλο Διπλωμάτη 2020»Ενημερωτικό (διαδικτυακού) Συνεδρίου «Μαθητές σε Ρόλο Διπλωμάτη 2020»

H 5η Πανελλήνια Μαθητική Προσομοίωση «Μαθητές σε Ρόλο Διπλωμάτη 2020» θα διεξαχθεί, το διάστημα 11-13 Δεκεμβρίου 2020, μέσω διαδικτυακής (online) πλατφόρμας τηλεργασίας, προκειμένου να διασφαλιστεί η ασφαλής συμμετοχή των μαθητών (χωρίς φυσική παρουσία), δεδομένης της ανάγκης τήρησης μέτρων αυξημένης προστασίας ενάντια στην έξαρση της

Ανακοίνωση βαθμών ειδικών και μουσικών μαθημάτων- Δυνατότητα Υποβολής Μηχανογραφικού Δελτίου (Μ.Δ.)Ανακοίνωση βαθμών ειδικών και μουσικών μαθημάτων- Δυνατότητα Υποβολής Μηχανογραφικού Δελτίου (Μ.Δ.)

Από το Υπουργείο Παιδείας γνωστοποιείται ότι οι βαθμοί των ειδικών μαθημάτων και των μουσικών μαθημάτων θα ανακοινωθούν την Παρασκευή 17-7-2020 μετά τις 13.00 μ.μ. Οι υποψήφιοι θα μπορούν να βρίσκουν τη βαθμολογία τους στην ιστοσελίδα  https://results.it.minedu.gov.gr πληκτρολογώντας τον 8-ψήφιο κωδικό

Όπως προβλέπεται από τη νομοθεσία, όλοι οι υποψήφιοι για συμμετοχή στις Πανελλαδικές εξετάσεις των Γενικών Λυκείων (ΓΕΛ) και των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ), για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, πρέπει να υποβάλουν στο Λύκειό τους Αίτηση-Δήλωση (Α-Δ) υποψηφιότητας συμμετοχής στις εξετάσεις αυτές.