Λειτουργία Σχολείου για υποστήριξη μηχανογραφικών

Για οποιαδήποτε πληροφορία, υποστήριξη, ακόμη και χρήση Η/Υ για τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού δελτίου, το σχολείο μας θα είναι ανοιχτό την Παρασκευή 10 Ιουλίου 2020, από τις 08:30 έως τις 14:00.

Από την Διεύθυνση

Υποβολή δικαιολογητικών για προφορική ή γραπτή εξέταση υποψηφίων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες, βάσει του Ν.3699/2008, στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΓΕΛ και ΕΠΑΛ έτους 2021, για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.Υποβολή δικαιολογητικών για προφορική ή γραπτή εξέταση υποψηφίων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες, βάσει του Ν.3699/2008, στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΓΕΛ και ΕΠΑΛ έτους 2021, για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.

Δεδομένου ότι η φετινή υποβολή της Αίτησης–Δήλωσης των αποφοίτων και η υποβολή των σχετικών γνωματεύσεων αναπηρίας και ειδικών εκπαιδευτικών αναγκών ή ειδικών μαθησιακών δυσκολιών από τους αποφοίτους και τους μαθητές πραγματοποιείται εν μέσω έκτακτων υγειονομικών συνθηκών, παρακαλούνται οι (Υπο)Διευθυντές των

«ΑΙΜΟΔΟΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ 5ου ΓΕΛ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ»«ΑΙΜΟΔΟΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ 5ου ΓΕΛ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ»

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών του 5ου Γενικού Λυκείου Κατερίνης,             Σας ενημερώνουμε ότι ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας, στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων του, τα οποία μεταξύ των άλλων αποβλέπουν και αποσκοπούν στην κοινωνική αλληλεγγύη